Wycieczki i wczasy

KRAKÓW - WIELICZKA


Ten pakiet jest niedostępny!

Informacje

3-DNIOWA WYCIECZKA OBJAZDOWA, Termin: do ustalenia, Informacja dotycząca ceny wycieczki i świadczeń w niej zawartych na zapytanie w biurze (tel. 32/42-62-085 lub biuro@mokrzycki-bus.eu)

Powyższy program ma charakter ramowy i może być przekształcony w zależności od życzeń i preferencji klienta. Po otrzymaniu od Państwa kluczowych informacji takich jak termin, ilość osób i ewentualnych sugestii dotyczących szczegółów wycieczki odsyłamy zwrotną informację z wyceną, w terminie do 24 godzin.


Uwagi

  • Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:
    http://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
  • Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.
  • Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.
  • W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.Plan podróży

 

Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce

bezcenny zabytek kultury materialnej wpisany w 1978 roku na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO; przejście Trasą Turystyczną – kopalnia od czasów legendarnych do czasów współczesnych; solankowe jeziora, przepiękne podziemne komory, dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz stosowane metody wydobycia i transportu soli; unikatowa Kaplica św. Kingi

 

Wzgórze Wawelskie

Dziedziniec Zamku Królewskiego (od XI do XVIII w. siedziba władców Polski, obecnie własność społeczeństwa polskiego i skarbnica narodowych pamiątek)

Katedra (ośrodek kultu Świętego Stanisława; Kaplica Świętokrzyska z nagrobkiem Kazimierza Jagiellończyka oraz Kaplica Zygmuntowska, wspaniałe renesansowe mauzoleum ostatnich Jagiellonów)

Groby Królewskie (miejsce wiecznego spoczynku królów i książąt polskich oraz bohaterów narodowych)

Dzwon Zygmunta (największy oraz najsłynniejszy dzwon w Polsce, ufundowany przez króla Zygmunta Starego, używany tylko w czasie ważnych uroczystości kościelnych i narodowych)

 

 

Droga Królewska

Colegium Maius(najstarsza część Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie Muzeum Jagiellońskie)

Kościół św. Andrzeja i Kościół śś. Piotra i Pawła (jedne z najpiękniejszych kościołów Starego Krakowa)

Duży Rynek i Sukiennice(reprezentacyjne renesansowe gmachy kupieckie)

Kościół Mariacki(od 700 lat główna świątynia krakowskiego mieszczaństwa, z największym gotyckim otwieranym ołtarzem na świecie, cudownym dziełem Wita Stwosza)

Barbakan, Brama Floriańska, Baszta Pasamoników, Planty(pozostałości XIII-wiecznych fortyfikacji miejskich)

 

 

 

  


 Powyższy program ma charakter ramowy i może być przekształcony w zależności od życzeń i preferencji klienta. Po otrzymaniu od Państwa kluczowych informacji takich jak termin, ilość osób i ewentualnych sugestii dotyczących szczegółów wycieczki odsyłamy zwrotną informację z wyceną, w terminie do 24 godzin.


 

0.0/5

(0 Przejrzeć)

Opis wycieczki

Czas pobytu

1 dniowa wycieczka

Data pobytu

termin do ustalenia

Bagaż

Bagaż do 25 kg

Wliczone w cenę

  • ubezpieczenie
  • przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV)
  • opiekę pilota

Cel podróży

Dzień 1
  • Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce - Wzgórze Wawelskie - Droga Królewska

musisz być zalogowany za zamieszczanie opinii.

Informacja

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze oferty na swoją skrzynkę zapisz się do naszego newslettera.

Godziny pracy:

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00

Dane adresowe:

Mokrzycki Bus & Travel
ul. Rybnicka 78a
44-310 Radlin
tel. +48 32 426 20 85, +48 32 422 20 20
Tel kom.+48 602 815 738
e-mail: biuro@mokrzycki-bus.eu